DSC_0010.jpgDSC_0278.jpgDSC_0616.jpgDSC_3877analogeff.jpg

Jak se připravit na fotografování společných rodinných fotografií?

Na společné fotografie více dětí nebo celé rodiny je dobré barevně sladit vaše oblečení. Dobře vypadá bílá barva, ale můžete zvolit i jinou, přizpůsobíme tomu fotopozadí. Je lepší se vyhnout černé barvě na triku a košili. Černá na fotografii potom působí trochu smutně. Také dobře vypadá, když jste barevně nakombinovaní. Nejlépe vypadá oblečení bez nápisů a aplikací. Pokud si s oblečení nevíte rady, vezměte toho více a nakombinujeme to společně na místě.

Fotím většinou na boso bez ponožek. Pokud vyloženě nechcete, je dobré aspoň sladit barevně ponožky. Ale skutečně nejhezčí a nejpřirozenější je to na boso.

 

 

Jak se připravit na fotografování miminek a dětí do 1 roku?

KDY FOTIT
Základem je, aby děti byly vyspané a ne mrzuté z únavy. Vyberte proto termín během dne, který bude odpovídat jejich dennímu režimu.

 

KOJENÍ, OBČERSTVENÍ
Pro batolátka je dobré vzít i různé křupky, piškoty, prostě úplatky, které se dají rychle sníst :-). Pokud používáte umělou výživu, vezměte si s sebou jednu dávku - včetně kojenecké vody - raději navíc.

 

OBLEČENÍ
Miminka se hodně fotografují nahá, takže toho s sebou nemusíte na oblečení brát moc. Stačí 1-2 oblečení, ve kterých se vám miminko líbí. Pro děti od půl rolku toho už můžete vzít více, pro holčičky alespoň jedny šaty. Pokud nemáte, nic nekupujte, šaty, tutu sukýnky apod. jsou k dispozici i ve fotoateliéru.

 

MOTIVACE
Prosím ZAKAŽTE SI PŘED FOTOGRAFOVÁNÍM věty typu: "Půjdeme k paní fotografce, musíš se tam usmívat, jinak nedostaneš zmrzlinu..." :-(((

V dítěti automaticky nastavíte negativní postoj k novému neznámému prostředí, který mi potom trvá déle odbourat. Navrhuji raději věty typu: "Půjdeme za tetou Petrou, kde je hodně zajímavých hraček, budeme si tam hrát a povídat si a u toho budeme dělat pěkné fotečky, které ti potom pověsíme do pokojíčku a dáme babičce. Uvidíš, jakou uděláme babičce radost." Děti mně potom při fotografování oslovují "teto" a je to :-))))

Ukažte jim na webu fotografie, zkuste společně vybrat co by se vám líbilo, děti budou mnohem lépe spolupracovat, když budou vědět, co je čeká.

 

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST
Buďte s dětmi trpěliví!!! Nevyčítejte jim , že se nesmějí, nenuťte je do smíchu. Děti se neumí smát na povel, většinou to vede jen ke křečovitým výrazům. Naším úkolem bude je společně rozesmát. Takže s sebou vezměte dobrou náladu a trpělivost a odmění se vám za to nezapomenutelnými okamžiky.

  

Na společné fotografie je dobré barevně sladit vaše oblečení.

 

 

Balíček obsahuje: 

  • cca hodinu focení
  • 15-20 ks upravených a vyretušovaných fotografií  + CD nebo flash disk se všemi upravenými záběry zaslanými k náhledu v plném rozlišení pro další tisk 
  • 10 ks tištěných fotografií formátu 13x18 
  • 1 ks tištěné fotografie formátu 20x30

Cena: 2000 Kč