DSC_1107seff.jpgDSC_1119.jpgDSC_1128.jpgDSC_1357.jpg

Jak se připravit na fotografování spících novorozených miminek? 

Fotografování nejmenších novorozenců do 14ti dnů života. Miminka tak rychle rostou, že jejich jedinečný první týden života stojí za to zachytit a moc mě těší, že i maminky, které mají teprve první miminko a neví, co je po příchodu z porodnice čeká se odhodlají a nechají si tyto jedinečné snímky svého miminka zhotovit.

  

KDY FOTIT

Fotografování spících miminek v košících a pod. je nejlepší do 10.dne života, kdy jsou ještě spavější a pamatují si své uložení v bříšku, takže je snadnější je nastavit do nějaké polohy. Jde to i se staršími dětmi, pokud jsou spavější, ale už se častěji budí, jsou přece jen větší a už se jim moc nezamlouvá, když s nimi během spánku manipuluji.

 

TERMÍN

Fotografování novorozenců trvá 2-3 hodiny (miminka, která už neuspáváme jen 1 hod. až 1a1/2 hod.). Neděste se, více než polovina toho času je určena uklidňování, hlazení a uspávání drobečka v případě, že chcete fotografie "spícího miminka". Takovéto fotografování novorozenců do 10.dne většinou plánujeme předem. Často si ho zvolí maminky, které se tady fotí už s bříškem a ví, co je čeká. Termín focení se domlouvá již z porodnice. 

  

MOTIV / REKVIZITY FOTOGRAFIÍ

Miminka většinou zvládnou asi 3-4 různé motivy / rekvizity + společnou fotku s rodiči. Pokud je miminko více spavé, může se povést i více motivů.

 

DŮVĚRA, BEZPEČNOST

Pro vaše miminka mám spoustu měkkých košíčků a postýlek, takže nemusíte mít obavy, že by s nimi nebylo dobře zacházeno. Rodiče při fotografování vždy asistují a dohlížejí na bezpečnost svého miminka :-) Ideální je, pokud se seznámíme už při fotografování bříška, aby jste věděli, co očekávat.

 

NEBOJTE SE ZEPTAT

Během fotografování je lepší mít možnost miminko nakrmit a uklidnit, proto je lepší přijít bez kojení a nakojit miminko až v ateliéru, ať jej zbytečně nepřekrmujete. Nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá. Nemanipuluji je do žádné polohy, která jim není příjemná. Každé fotografování novorozence je velmi individuální, záleží na tom, jestli má miminko prdíky, je menší nebo větší spáč apod., podle toho se potom odvíjí tempo fotografování, typy fotografií i jejich počet. Někdy trvá focení i 3 hodiny (mezitím samozřejmě probíhá kojení, přebalování, chování,....:-))

 

CO S SEBOU

Miminka se fotí většinou nahá, max. v nějaké čepičce nebo čelence apod. Dělám ale i fotografie v oblečení, které mám pro miminka v ateliéru k dispozici. Na cestu vyberte oblečení, které se nepřevléká přes hlavu, ale jednoduše rozepíná. Vybavte se zásobou plenek (6 ks jednorázových + klasické na utírání), pokud používáte umělou výživu, vezměte si s sebou jednu dávku - včetně kojenecké vody - raději navíc, ohřátí ve fotoateliéru není problém., pití a občerstvení pro vás. Nezapomeňte i pro sebe na náhradní oblečení - i kalhoty :-)

 

DŮLEŽITÁ JE TRPĚLIVOST

Možná se vám bude zdát fotografování zdlouhavé, vždy trvá nějakou dobu, než se miminko napolohuje do správné polohy a potom se cvakne pár fotek a vymýšlíme něco jiného... :-))), ale věřte tomu, že až přijdete s ročním divočákem, který chvíli neposedí a po 10ti minutách budete splavení, ještě rádi budete vzpomínat, jaké to bylo, když se váš brouček fotil při narození :-)

 

TO NEJLEPŠÍ NAKONEC

Fotografie, které se povedou jsou nezapomenutelné a budete se tetelit blahem, že máte takové úžasné miminko. Vaše miminko budu fotografovat s citem a láskou, aby byly vaše fotografie opravdu jedinečné.

 

 

 

Balíček obsahuje: 

  • cca 2-3 hodiny fotografování (včetně času na uklidňování, krmení a přebalování)
  • 7 ks upravených a vyretušovaných fotografií  + CD nebo flash disk se všemi upravenými záběry zaslanými k náhledu v plném rozlišení pro další tisk (cca 7-15 ks)
  • 7 ks tištěných fotografií formátu 13x18 
  • 1 ks tištěné fotografie formátu 20x30

Cena: 2000 Kč